Nie dopuść do tego, by woda w Twoim ogrodowym basenie stała się zanieczyszczona!

Zadaszenia basenowe HIMAN

Jeżeli nie chcesz, aby woda w Twoim basenie stała się zanieczyszczona, stosuj chemię basenową. Należy pamiętać, że taka woda jest idealnym miejscem do rozwoju różnych szkodników w postaci grzybów, bakterii, czy glonów, będących zarazkami, które są bardzo niebezpieczne dla wszystkich przebywających w basenie osób.
Szkodniki te rozwijają się w dynamicznym tempie. Skutkiem tego są tworzące się osady oraz zmętnienia wody, jakim niestety nie da rady podołać pompa filtrująca. Za rozwiązanie, które najskuteczniej jest w stanie zachować czystość wody uznaje się tabletki multifunkcyjne. Wiele odbiorców zdaje sobie z tego sprawę, dlatego często po nie sięga. Preparat ten ma właściwości dezynfekujące, przeciwdziałające glonom i zwalczające brud. Ponadto nie jest skomplikowany podczas dozowania. Jeżeli stosują Państwo ten właśnie produkt, a mimo tego nadal zmagacie się z kłopotliwą wodą, zapraszamy do zapoznania się z naszym dzisiejszym wpisem.
Omówimy Państwu każdy szczebel uzdatniania wody, a także wskażemy najkorzystniejsze metody do walki z brudną wodą.

Proces pielęgnacji wody basenowej dzieli się na następujące segmenty:
– regulację pH
– dezynfekcję
– ochronę przed algami
– koagulację.

Regulacja pH
Z wartości pH dowiadujemy się, czy woda w basenie jest kwaśna, czy zasadowa. Poza tym utrzymanie jego wskaźnika na właściwym poziomie korzystnie oddziałuje na wpływ wykorzystywanych preparatów do dezynfekcji.
Odczyn wody powinien być badany choć 1 raz na tydzień. Właściwe dla skóry pH to takie, które osiąga poziom od 7,0 do 7,4. Taki właśnie odczyn obojętny bądź nieco zasadowy musi mieć woda. Przede wszystkim koncentrujmy się na pH wody w czasie upalnego lata, ponieważ wtedy ulega podwyżce, z kolei podczas deszczu – obniżce. pH należy zmierzyć za pomocą właściwych testerów, które określają także stopień wolnego i kompletnego chloru, a także alkaliczność i poziom twardości wody.

Dezynfekcja
Rozwijające się mikroorganizmy skutkują mętnieniem wody i odkładaniem się śliskich osadów na powierzchni basenowej. Wystarczy naprawdę mała dawka bakterii, albo grzybów, aby doszło do zakażenia skóry osób przebywających w basenie, w związku z tym preparaty do dezynfekcji należy wykorzystywać już od pierwszego dnia, w którym napełnimy basen. Wyróżnia się 2 sposoby chemicznej dezynfekcji:
– sposób tlenowy
– sposób chlorowy.

Ochrona przed algami
Algi rozwijają się w przeciągu kilku godzin. Nieograniczone związki zalegające w wodzie służą im do tego, by stworzyli oni związki organiczne będące źródłem brudu. Odpowiadają one za śliską powłokę osadu na powierzchni i ścianach rozwiązania. Samo chlorowanie nie jest tu wystarczające, choć w początkowej fazie można dostrzegać skuteczny wpływ wybranych środków tego typu.

Koagulacja
Przygotowując wodę do użytkowania, koniecznie trzeba też pozbyć się cząsteczek, które bardzo dobrze rozpuściły się w wodzie. Mamy na myśli sole, kwasy, zasady, aminokwasy oraz mocznik. W tym celu należy zastosować specjalny preparat, który cechuje się obszernym spektrum wartości pH. W wyniku swojego działania musi on zminimalizować zmętnienia w wodzie. Niektóre środki ułatwiają mieszanie się zabrudzeń w większe grupy, które może później wyłapać filtr w pompie. Zabrudzenia zalegające na dnie basenu trzeba usunąć przy pomocy odkurzacza.